Слухачі МБШ розмірковують...

Місто Львів очима слухачів програми "Префікс": Львів через 10 років

 Бетюга Ростислав, 2006р

Протягом 10 років Львів стане чистішим, почнуть краще ремонтувати автошляхи у місті, а ще через декілька років за містом і в околицях Львова. Багато будинків будуть занедбані, поки влада знайде кошти на їхню реставрацію. Збудують набагато більше супермаркетів, а магазини замінять майже всі перші поверхи наших будинків. Також, протягом цих років влада буде часто мінятися, але з часом стабілізується. Заборонять будівництво в екологічно чистих зонах і проведуть озеленення центральної частини міста. Стабілізується проблема з водою і електроенергією.

 Чмут Ярослав, 2006р

Місто буде чистим;
Всі будинки в центральній частині міста будуть реставровані;
Всі дороги приведуть в порядок;
Будуть набагато кращі умови проїзду в транспортних засобах;
Місто буде набагато зеленішим;
Буде побудовано багато ігрових майданчиків для дітей;
Не буде вуличної торгівлі;
Львів’яни усвідомлять в якому місті живуть і змінять своє ставлення до міста, свою культуру поведінки;
В місті збережуться всі звичаї і традиції;
Не буде корупції і хабарництва серед чиновників;
Сильно розвинеться туристична індустрія;
Буде менше реклами, яка тільки й засмічує вулиці міста;
Львів стане справжнім Європейським містом;

 Ковальової Людмили, 2006р

Львів – це одне з найстаріших міст України. Воно було засноване князем Данилом Галицьким у 1256 р. і назване на честь його сина Лева. Наше місто має надзвичайно цікаву і зворушливу історію. До нього приїзджало багато туристів. З ним пов’язані дуже цікаві події.

Львів завжди вважався одним з кращих міст світу, але, на жаль, протягом останніх віків він почав втрачати свої позиції. Найважливішою причиною є перша і друга світові війни, які завдали місту великої шкоди, а також байдужість влади.

Наше місто славиться музеями, театрами, парками й іншими визначними місцями. Якщо прикласти трохи зусиль для того, щоб вулиці були чистими, будинки охайними, люди культурними, Львів відновить свої позиції.

Я вважаю, що через 10 років наше місто буде взірцем краси, любові і втіхи. У ньому будуть чисті вулиці, гарні кольорові будинки, на клумбах багато квітів, у доглянених парках – лавочки. Я зі свого боку постараюся зробити все можливе, для того щоб це дійсно було так, і щоб про Львів говорили: "Це найкраще місто в світі".

 Харовської Олександри, 2006р

Львів – старовинне місто, яке було засновано в ХІІІ ст. Воно багато пережило і дуже змінилося за ці роки.

Я не народилася у Львові, але виросла саме тут, тому я дуже люблю це місто. Люблю його за старовинні вулиці, за історичні пам’ятки, за стиль життя…

Для свого міста я бажаю тільки хороших змін і сподіваюся, що через 10 років він стане ще красивішим.

Я гадаю, що насамперед Львів буде чистим. Адже досить неприємно бачити ті купи сміття на вулицях.

Хочеться також щоб місто набуло більшого колориту. Щоб воно стало яскравішим, а не було таким сірим і похмурим як зараз. Будівлі і дороги будуть відремонтовані і набудуть належного вигляду.

Дуже сподіваюся, що незважаючи на всі модернізовані зміни, Львів не загубитьсвого духу старовинного міста. І багато туристів приїзджаючи сюди будуть милуватися поєднанням сучасності та історії.

Група програми Префікс-2501: Що б я змінив(ла), якби став(ла), мером Львова

 Грабчук Арсен, ЛУГГ 10-Г клас (15 років), 2006р

Перш за все, я б звернув увагу на цілі використання податків жителів міста, адже вони повинні також іти на реконструкцію будівель, ремонт доріг, своєчасне прибирання вулиць і т. д. Нажаль ці всі пункти майже не виконуються, тож у мене, як голови Львова, було б вдосталь роботи. Також змінив (швидше спростив) би систему реєстрацій малих і середніх ПП, які становлять значний відсоток надходжень до бюджету.

Так як Львівська область межує з Польщею, тобто є прикордонною областю, спростив би процес сплачення мита і під'єднав усі прикордонні пости до мережі Інтернет.

Ще про Львів… Одним із найболючіших питань є перебої у постачанні води (або повна її відсутність протягом дня) і світла, що часто призводить до псування домашнього обладнання і не дозволяє жителям спокійно і розмірено відпочивати або й працювати.

Про міський транспорт… Заборонив би використання транспортних засобів для перевезення пасажирів з роком випуску раніше 2000 р.,а також, використання мікроавтобусів, непридатних для їзди середньостатистичного українця. Наступним кроком буде повна заборона руху транспорту по центральній частині Львова з метою збереження давнього Львова як історичної пам'ятки нащадкам.

А взагалі Львів потребує кардинальних змін, майже в усіх системах управління, постачання, перевезення і обслуговування. Тож давайте спільними зусиллями допоможемо йому.

 Мейків Мар'яна, Жидачівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, (15 років), 2006р.

Сьогодні перед нами виникає проблема розвитку країни, її соціальної, політичної та економічної сфери. І виникає вона не тільки перед Президентом чи міністром, депутатами, але й перед нами. Адже саме від нас і починається життя нації, відродження її культурних, економічних, політичних сторін та й взагалі, духовне життя нації. На мою думку, якщо хочеш зробити якісь істотні, видимі зміни в країні, то потрібно починати з малого: із змін в районних центрах та навколишніх сільських населеннях.

Завдяки людям ми можемо говорити про суспільство, його переваги та недоліки, його сторони життя.

На мою думку, першою істотною зміною, яка вплинула б на погляди, життя, відносини людей, є соціально-економічне становище та сімейне життя.

Будучи, скажімо, мером свого міста першою моєю дією було б бажання і конкретно поставлена мета змінити суспільство, в якому ми проживаємо. А це, як я уже згадувала, залежить від рушійної сили країни-народу. Другим моїм кроком-це повернення їхніх вкладених коштів та ще й з процентами. А для держави-це дохід в її казну, економічному розвитку країни, зменшенню безробіття та припливі нових інвесторів. Якщо докопатися до "золотої" середини, то плюсів у цьому більше, ніж мінусів. Тож потрібно планувати і втілювати ці плани у життя, виходячи не зі своїх інтересів, а з інтересів суспільства.

Виходячи суто з політичних міркувань, можна сказати, що такий план є нереальний, але, виходячи з наших бажань та натхнення до змін у суспільстві та навколо нас такий план є найреальніший зі всіх відомих.

 Богдан Петровський (15 років), 2006р.

Перш за все, я б взявся за державні інститути, корупція в яких пустила свої корені і процвітає. Кажуть, що дуже важко заставити державних посадовців не брати хабарі і що лише ті хто мають високу мораль-чинять по совісті. Проте я не думаю, що все так безнадійно, потрібно лише встановити за цими посадовцями належний та твердий нагляд і не лише на робочому місці, а й у приватному житті, оскільки багато хабарників-посадовців отримують хабарі саме вдома. Чиновника, якого було зловлено на гарячому потрібно жорстоко судити і як вирок, повернути державі хабарну суму збільшену у декілька разів.

На мою думку, президент будь-якоїї держави повинен бути твердим у своїх рішеннях і що ще важливе, не мати на роботі друзів, лише ділові партнери, оскільки рішення повинні бути одинакові для всіх, незалежно від того, яка людина близька президенту (чи це його брат, кум чи син).

Також я б змінив відносини з Росією з "братерських" на рівносторонні. Тобто збільшення ціни за перебування ЧФ на території України. Посилив би контроль на ввіз в Україну товарів з Росії.

Зміна освітньої системи обов'язково важлива сьогодні, оскільки спеціаліст-це рівень кваліфікованості людини, а не лише папір, на якому щось буде написано.

Кілька порад майбутньому президентові України від учнів Школи юного менеджера

 Надійка

Якби я стала президентом у мене було б багато роботи. Я б обов'язково допомогла всім дітям-сиротам з інтернатів. Збудувала б якийсь притулок для бездомних тварин, щоб там за ними доглядали, бо сьогодні їх стільки на вулиці, вони голодні і кидаються на дітей і старих людей.

Звичайно, треба підвищити зарплату вчитилям і лікарям, бо вони багато працюють, а мало заробляють грошей. Ще би було добре вкласти гроші в покращення наших доріг і прибирання вулиць.

У нас дуже низька зарплата і її не регулярно виплачують. Тому, насамперед, якби я стала президентом, я б підвищила зарплату хоча б до такого рівня як в США. Мені ще дуже не подобається, що наш президент і депутати розмовляють російською мовою, я б заборонила це. А ще дужче принижує нашу державу і нашого президента, що у нас стільки бідних людей, вони не мають де спати і жити, і шукають їжу на смітниках.

 Назар

Якби я став президентом, я би приклав усіх зусиль, щоб Україна нарешті увійшла в Європу, щоб всі українці нарешті стали заможніми та щасливими. Мені як президенту дуже хотілося б аби Україна отримала світове визнання та першість. Наразі незнаю як це все зробити, але більше ніж переконаний що можливо зробити ...

Побажання львів'янам від слухачів програми "Префікс"

 Панило Софія

Я хочу побажати нашим мешканцям міста Львова, щоб вони у Новому 2004 році досягнули найвищого успіху. Успіху у науці, роботі, особистому житті. Для тих, для кого цей рік став першим у їхньому житті, нехай він пройде щасливо, так як і всі інші. Ви народились, або живете у цьому прекрасному місті, з прекрасними пам'ятниками, з відомою історією і культурою.

Будьте гордими, що ви Львів'яни, і старайтесь прожити життя так, щоб показати всім, що ви живете у місті Лева! Це одне із найвидатніших міст України. Отож успіху вам у Новому 2004 році!!!

 Бондар Катя

Люди! Ми живемо у Львові, це наш дім. Дім має бути чистим. Давайте не засмічувати наше місто!

Давай поважати одне одного. А ще місто буде яскравішим, якщо ми будемо посміхатися! Треба любити одне одного!!!

Щасти вам!

Та веселих новорічних свят!

 Аліса Смірнова

Краяни, схаменіться бігти у тому шаленому темпі життя, який присутній у сьогоднішньому місті, яке поправу можна назвати містом "заспаних левів". Хіба не приємно, на секунду зупинитись посеред однієї з маленьких вуличок і підняти до гори очі, щоб побачити красу архітектури, красу захмареного неба і затишних вікон, або зайти до якоїсь кав'ярні на філежаночку смачної львівської кави (між іншим дуже відомої у світі), або випити кухоль пива…

Хіба цікаво відчувати себе малесенькою мурашкою у круговерті шаленого життя, яке підходить до нашого міста все більше і більше, і з кожним днем наближається до великих міст нашої Держави і втрачає свою цікаву ауру, саме нашого міста, міста смачного шоколаду, запашної кави, пива, затишку вікон старих будинків і музикантів на вулицях… Не поспішайте жити у місті, час у якому просто спиняє свій хід…

Люди, будьмо львів'янами!!!

 З повагою, ваш майбутній мер міста,
 Швець Юлія

Шановні Львів'яни!

Наближаються новорічні свята, і новий 2004 рік незабаром постукає у наші двері! Хай принесе він у кожну львівську домівку радість і щастя, успіх і злагоду, вам і вашим дітям. Я щиро бажаю вам любити своє рідне місто, свій незрівнянний Львів. Хай у вашому серці, так само як і у моєму буде горіти полум'я гордості, любові та шани до рідного міста.

Бережіть свій Львів, прикладайте максимум зусиль, щоб усім у світі показати його красу і неймовірність, і повірте, що ваші зусилля не будуть марними, вони навіки залишаться у світовій історії, бо ви подаруєте їй цей скарб для наступних поколінь, що дасть їм можливість милуватися красою Львова. Людство буде вдячним вам, так само як і тим народам, що зберегли Рим, Венецію, Париж, Лондон…

Щодо мене, то я зможу показати свою повагу до рідного міста своїми вчинками, дуже сподіваюся, що в мене буде така можливість. Щоб любити Львів, треба збагнути його унікальність.


нагору © 2003 Львівський інститут менеджменту нагору