Навчальна поїздка студентів ЛІМу до Німеччини
під егідою Німецької служби академічних обмінів (DAAD)
У другій половині січня 2019 року відбулася навчальна поїздка студентів та викладачів ЛІМу до Німеччини, під час якої відбулося ряд зустрічей в німецьких університетах, державних установах та в різних фірмах.
Перше знайомство з німецькими навчальними закладами відбулося в кампусі «Біркенфельд» Тріерської вищої школи, який входить у п’ятірку найсучасніших кампусів світу. Спеціально для групи з України прочитав лекцію декан факультету менеджменту охорони навколишнього середовища проф. др. Клаус Геллінґ. У міжнародному відділі студенти отримали вичерпні відповіді про особливості навчання за різними програмами у Біркенфельді. Під час екскурсії кампусом було продемонстровано найсучасніші енергоефективні технології, які застосовуються для експлуатації навчальних приміщень.
Інтенсивною та плідною була зустріч у Саарландському університеті (м. Саарбрюкен), де відбулося ряд заходів – спільні семінари, презентації навчальних програм, зустріч зі студентами, дискусії. За участі ректора ЛІМу проф. М. Янківа та керівників програм МВА Саарландського університету проф. Бастіана Попа та керівником Інституту Європи п. Матільди Мюлер Булабоїс було обговорено шляхи проведення подальших спільних навчальних програм та модулів для слухачів програми МБА обидвох навчальних закладів, як в Україні, так і в Німеччині, а також шляхи реалізації спільної програми «Подвійний диплом».
Вже стало доброю традицією кількох останніх років, що під час перебування студентів ЛІМу у Тріерському університеті, проф. кафедри менеджменту др. Бйорн Блок проводить нашим студентам лекцію з особливостей заснування та функціонування малих та середніх підприємств у Німеччині, питома вага яких зараз становить більше 90 %, що свідчить про оптимальну структуру німецької економіки.
До складу Тріерського університету входить всесвітньовідомий Інститут охорони навколишнього середовища та технічного права з яким ЛІМ співпрацює з 2007 року. Під час зустрічі з керівництвом та працівниками інституту було презентовано основні завдання інституту та наукові напрями над якими працює інститут. Зокрема, директор інституту проф. Петер Рейф розповів про особливості впровадження екологічних та технічних стандартів у ЄС та ін.
Під час візитів до вище згаданих навчальних закладів, а також до Боннського, Зіґенського та Дортмундського університетів наша делегація, окрім офіційних візитів, мала також можливість відвідати бібліотеки, лабораторії, навчальні комплекси, ознайомитися з особливостями функціонування студентських організацій та взяти участі у ряді дискусій як з викладачами так і безпосередньо зі студентами німецьких ВНЗ.
Другою важливою складовою поїздки до Німеччини стало ознайомлення з особливостями менеджменту на німецьких підприємствах, зокрема на всесвітньовідомому виробнику пластмас «SIMONA». Під час презентації, а також екскурсії виробничими приміщеннями представники ЛІМу отримали відповіді на питання не лише про методи управлінських рішень та концепцію розвитку даного підприємства, а також про маркетологічні кроки та рішення для просування продукції від «SIMONA» на світовому ринку.
Делегація ЛІМу довідалась на Ідар-Оберштайнській ярмарці про специфіку проведення відкритих та закритих виставок, юридичні тонкощі, особливості охорони та страхування дороговартісних предметів. Керівник виставкової фірми др. Кай Уве Гілле під час демонстрації ярмаркових площ зазначив, що за більш як десятилітній період після її відкриття, ярмарка стала впізнаваною у світі. Особливою гордістю є щорічне проведення закритої спеціалізованої виставки дорогоцінного каміння, вартість експонатів якої сягає 1,5 млрд. євро.
З практичними аспектами функціонування сучасної біржі цінних паперів, правилами та особливостями торгівлі на ній студенти мали можливість довідатися на Дюссельдорфській біржі.
Важливою складовою поїздки до Німеччини було ознайомлення з функціонуванням федеральних органів влади та органів місцевого самоврядування. Завдяки візитові до Біркенфельдської районної ради, було структуровано знання про повноваження та відповідальність на місцевому рівні органів влади. На прикладі співпраці з Китаєм було продемонстровано слабкі та сильні сторони інвестиційних проектів щодо розвитку регіону. Окрему увагу було сфокусовано на природоохоронний менеджмент регіону.
Під час візиту до Бону було поглиблено знання про післявоєнну історію Німеччини, особливості функціонування федеральних органів влади тощо. Оскільки Бонн був тривалий час столицею Німеччини, то там продовжують функціонувати ряд федеральних установ та центральних офісів великих концернів, міжнародних інституцій та організацій. Студенти дізналися про особливості перенесення столиці Німеччини до Берліну та співіснування цих двох міст на сьогодні.
З культурно-історичними надбаннями Німеччини була добра нагода ознайомитися при відвідинах більш як десяти великих та малих міст (Ідар-Оберштайн, Саарбрюкен, Тріер, Бонн, Дортмунд, Дюссельдорф, Берлін та ін.), замків музеїв (зокрема Дрезденської картинної галереї) та ін.
У вільний час студенти також відвідали одну з найбагатших держав світу Люксембург, де познайомилися з особливостями розвитку економіки у післявоєнний період та її переорієнтації в 70-80 рр. ХХ ст. з промислової сфери, на сферу обслуговування, особливо у банківському секторі та розвиток інноваційних виробництв.
Вітаємо студентів ЛІМу
з отриманням гранту від DААD на навчальну поїздку до Німеччини
У період з 19.01 по 31.01.2019 р. відбулася навчальна поїздка студентів Львівського інституту менеджменту до Німеччини. Під час поїздки було відвідано декілька університетів, завод «Simona AG», біржу дорогоцінного каміння, фондову біржу, виставкові зали у Лейпцігу та Ідар-Оберштейні, Ландтаг Землі Північна-Вестфалія, міську раду Дортмундта, районну раду Біркенфельда та ряд інших об’єктів (всього близько 20 візитів). Основні міста під час поїздки – Дрезден, Саарбрюкен, Ідар-Оберштайн, Кірн, Лімбург, Дортмунд, Дюсельдорф, Бонн, Тріер, Люксембург, Берлін.
ІНФОРМАЦІЯ про НАВЧАЛЬНУ ПОЇЗДКУ: Ректор Львівського інституту менеджменту проф. Мирон Янків та керівник Українсько-німецького центру В. Миронюк ( Vasyl Myronyuk ) разом з магістрами ЛІМу під час відвідування Тріерського університету слухали на кафедрі підприємництва лекцію проф. Йорна Блока на тему «Функціонування сімейних підприємств у Німеччині», а також мали зустріч з керівником інституту проф Др. Петером Реіфем та співробітниками Інституту охорони навколишнього середовища та технічних стандартів (IUTR) у Тріері.
Такі навчально-ознайомчі поїздки у Німеччину – це нові практичні знання та досвід, які надихатимуть на здійснення прогресивних проектів і надалі.
https://www.uni-trier.de/index.php?id=7283
Навчальну поїздку для студентів в Німеччину сплановано під керівництвом проректора з наукової та навчальної роботи, керівника Українсько-німецького Центру Львівського інституту менеджменту, відомого знавця Німеччини – Василя Миронюка.
Для отримання додаткової інформації звертатися до керівника Українсько-німецького центру ЛІМу Миронюка Василя (каб.204,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
) Познайомитися з матеріалами поїздки 2018 року можна тут...
|