ГРОМАДСЬКЕ ВИЗНАННЯ: ЛЬВІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ОСВІТИ 1 ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ ВІДЗНАЧЕНО ДИПЛОМОМ «ФЛАГМАН ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ-2011»            



НАМ ЦІКАВА ВАША ДУМКА

Якісна освіта = успішна кар'єра

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ



Європейська інноваційна рада оприлюднила робочу програму конкурсів на 2022 рік

https://eic.ec.europa.eu/eic-work-programme-2022_en




10 Виставка Сонячної Енергетики Східної Європи

виставка, менеджмент, енергетика,

Детальніше...


Спеціалізована міжнародна Виставка "Speciality & Fine Food Fair"

 виставка, харчування, гастрономія, ярмарка

Детальніше...


Співпраця!!!

Фармацевтична компанія "Баєр Афлак" запрошує підприємства України до співпраці

фармація, співпраця, менеджмент, маркетинг, збут

Детальніше...


 Міжнародна продовольча Виставка SIAL Paris відбудеться з 15 до 19 жовтня 2022 року у м. Париж

 виставка, sial Paris, продукти, харчування, ЛІМ, магістратура

Детальніше...


Міжнародна спеціалізована Виставка "Milipol Qatar"

виставка, менеджмент, маркетинг, ЛІМ,

Детальніше...


Міжнародна Торгова Палата, ICC (штаб – квартира у Парижі)

форум, ICC, бізнес, партнерство, інвестор, логістика, партнерство, бізнесшкола, mba

Детальніше...


 АРХІВ заходів...

 

 

Збільшити шрифт

Проект з Байротським Університетом (Німеччина)


 
 
 
 
 
 
 
 

ПРОЕКТ

«Прикордонні та транскордонні відносини

між людьми, товарами, культурою та знаннями.

Україно-польсько-німецький семінар вздовж шляху «via regia»

у рамках програми «Розбудова співпраці з Громадянськими суспільствами в державах Східного партнерства»

(за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtige Amt).

 

ЩОДЕННИК ПРОЕКТУ

 


 

27 вересня 2015 р.

 

    Сьогодні завершився третій етап роботи двотижневого українсько-польсько-німецького семінару з питань транскордонного співробітництва у сфері економіки, культури та політики.

     У роботі семінару взяли участь викладачі та студенти з Німеччини, Польщі та України, які у тому числі представляють США, Австрію, Ізраїль, Угорщину та Великобританію.

     Розбудова громадянського суспільства, порозуміння між народами, а також поглиблення знань про історію, традиції, культуру Німеччини, Польщі та України в рамках транскордонного співробітництва – були головною метою даного семінару.


 

Враження учасників:

 

         Наталія Яцун, студентка 3-го курсу ЛІМу, учасниця семінару

       «Нам нереально сподобався цей семінар! Ми познайомились з прекрасними і позитивними людьми, знайшли нових друзів, отримали безліч вражень і безцінний досвід. Тепер ми з впевненістю можем сказати, що будемо й надалі долучатись до проектів такого масштабу і хочемо спробувати себе й у інших тематичних проектах. Також хочемо прдякувати організаторам семінару і нашим новим друзям за підтримку та гостинність.»

    

 

26 вересня 2015 р.

 

         Учасники мали змогу ознайомитися з історією, традиціями та культурою Західної України. Студенти Львова провели екскурсію містом для нових іноземних друзів.

 

 
 
25 вересня 2015 р.

 

        У Львові учасники семінару мали зустріч з керівництвом ЛОДА, де довідалися про сучасний стан транскордонного співробітництва на прикладі Львівської області, особливо з регіонами Польщі та Німеччини.

        Ректор ЛІМу професор М.Янків зустрівся з делегацією з Університету м.Байрот (Німеччина). Було обговорено шляхи подальшої співпраці у сфері спільних наукових досліджень та академічних обмінів студентів та викладачів.

 

 

 

 На фото (зліва направо): Євгенія Бистрова, проф. М.Янків, Ніколай Тойфель, проф. Мартін Доевеншпек.

 

      

У Львівському інституті менеджменту було проведено дискусії з багатьох актуальних тем по транскордонному співробітництву та визначено шляхи інтенсифікації роботи у даному напрямку.

 

 


 

 

       Кожна група презентувала попередні результати роботи семінару для експертів, представників влади та науковців. Перший радник Генерального Консульства Республіки Польща Мар’ян Орліковскі наголосив про важливість проведення таких семінарів, що сприяють примиренню народів і пізнанню їх традицій та культури. Багаторічний дипломат, сьогоднішній ректор Львівського інституту менеджменту професор Мирон Янків підтримав ідею подальших наукових досліджень у рамках транскордонного співробітництва та впровадження їх в життя. Відомий географ, проф Олег Шаблій відзначив відсутність мовних бар‘єрів у спілкуванні сьогоднішньої української молоді з колегами з країн ЄС, що дає можливість для швидкого взаєморозуміння, яке, на жаль, відсутнє для старшого покоління.

 

 


 

 

24 вересня 2015 р.

 

      У Дзеркальній залі Львівського національного університету ім.Івана Франка відбулося відкриття семінару.

      Від імені ректорату Університету з вітальним словом до учасників семінару звернувся проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. До вітальних слів долучився дипломат, ректор Львівського інституту менеджменту Мирон Янків, який зголосив ряд пропозицій для покращення прикордонної співпраці.

       Учасників семінару привітав декан геграфічного факультету Володимир Біланюк, зосередивши увагу на тому, що географічний факультет Львівського університету має добре налагоджену між інституційну співпрацю з університетами Польщі. За словами декана, викладачі географічного факультету беруть участь у Європейській Карпатській асоціації з дослідження біорізноманіття Карпатського регіону. (За матеріалами Пресцентру ЛНУ ім.Ів.Франка, фото Олега Вівчарика).

 Відео з відкриття 24.09.2015 тут... 


 

 

 

 Відвідини Львівської обласної ради

 

 

   

 

 

 

21-22 вересня 2015 р.   

 

   Не менш цікавим був тур у Кракові, особливий акцент був зроблений на старій частині міста (Нова Хута). На наступний учасники проводили дослідження певних об"єктів в командах (fieldwork). Зокрема, учасниця семінару від ЛІМу Яцун Наталка досліджувала Фабрику Шиндлера та музей сучасного мистецтва, а студент ЛІМу Дарій Притула досліджував єврейський квартал у Кракові .

 

 

    

 

19-20 вересня 2015 р.

 

       У Вроцлаві для учасників провели тур по місту, під час якого вони відвідали музей Університету, будинок Едіт Штайн. 

 

      

 

  Далі були представлені ранкові дослідження (fieldwork).

 

               

 

        

 

 

 


Насолоджуємося архітектурою 

 

 

 

 

 

 

 

17-18 вересня 2015 р.

 

        Другий етап семінару відбувалися на території Німеччини (Байрот, Гьорліц) та Польщі (Згожелець, Вроцлав та Краків), де учасники, окрім зустрічей в університетах та громадських організаціях, мали змогу провести розмови з місцевими мешканцями і оцінити їхню позицію щодо транскордонного співробітництва, а також сьогоднішніх подій в Україні.

 

 

 

 

 

16 вересня 2015 р.

 

            Економіко-географічний аналіз розвитку підприємництва у транскордонних регіонах подала д-р Бірґіт Лейк (B. Leick). Звернуто увагу на тривалості процесу формування транскордонного регіону як цілісної території при умові зникнення (мінімізації) бар’єрної функції кордону, ролі особистісних і неформальних зв’язків, як початкової стадії транскордонної діяльності.

 

 

   

 

Українські учасники на прикладі німецько-польського та німецько-чеського транскордоння, вказали на особливості розвитку українсько-польського транскордонного регіону. Діагностовано спільну проблему – недостатність статистичних даних (рівня регіонів) для детального дослідження процесів у транскордонні.

 

 


 

            Проф. Георг Ґлазе (G. Glasze) розповів про значення географічної, зокрема картографічної, продукції у сучасному світі. Доповідь ґрунтувалася на субєкт-обєктному підході до карти, котра завжди є соціально-політично заангажованою. Це було продемонстровано на низці прикладів, обговорення яких продовжувалося й поза аудиторією. Як аспект трансформації карт у інформаційну еру, наведено формування карт ненауковцями (волонтерами), показано вибірковість наповнення карт в залежності від користувачів.

Доктор Євгенія Бистрова (E. Bystrov) за допомогою якісних і кількісних методик продемонструвала зміни у поняттях сім’ї, як соціального інституту, що відображено в другому демографічному переході у Європі. Презентація мала чітко виражений міждисциплінарний характер. У обговоренні теми наголошено на мультиплікації низки факторів глобального, національного, регіонального рівня при соціально-демографічних процесах.

Проф. M. Doevenspeck акцентував увагу на таких поняттях як: «місце», «локалізація», «суть місця».

При обговоренні доповідей періодично у різних аспектах (економічному, соціальному, політичному тощо) учасники з інших країн піднімали питання мігрантів у європейських країнах - реципієнтах. Часто згадуваним були події останніх років в Україні: революція гідності, анексія Криму, події на Донбасі. Учасники були зацікавлені почути думку представників України, з цього приводу.

Наступний блок діяльності – підготовка до польових досліджень кордону і прикордоння. Було сформовано п’ять груп, ознайомлено з програмою дослідження, визначено методику і завдання роботи. Відзначимо міждисциплінарність методики, зокрема тісні зв’язки із соціологією.

Оцінку першої «камеральної» частини проекту  учасники проводили двічі: на початку першого дня роботи висловлювали свої очікування, наприкінці другого дня – рівень їхнього досягнення.

 

 

 

15 вересня 2015 р.

      

Після успішного авіаперельоту Львів-Київ-Франкфурт-на-Майні та урочистої вечері наступного дня для учасників семінару зранку було організовано ознайомчу екскурсію середмістям Байройта, яку провів проф. Р. Монгайм (RMonheim).

 

 

    


Акцентовано увагу  на особливостях територіального розвитку і планування міста у історичному контексті і зміні використання міського простору відповідно до існуючої концепції трактування міста. Цікавою була розповідь про історико-архітектурну спадщину міста та його культурні особливості (місто Р. Вагнера, Ж. Пауля)

 

 

            Семінар офіційно розпочато вітальним словом від імені Байротського університету, яке виголосила віце-президент університету проф. А. Кьолер (AKöhler). Вона наголосила на пріоритетності міжнародної наукової співпраці, а також на дослідницькому спрямуванні Університету.

 

     

 

 

            Під час лекції проф. Маттея Ганнау (Matthew Наnnah) доступно і систематизовано  викладено політико-географічні основи понять «територія» та «територіальність». У ході їхнього розгортання розглянуто аспекти понять простору і влади, легітимності влади, ідентичності, нації і націоналізму.

 

 

 

         Дискусійними темами були відмінності вияву і сприйняття націоналізму (зокрема етнічного) у різних країнах, а також розгляд поведінки нелегальних мігрантів / біженців щодо кордонів ЄС.

           Магістрант Юліан Гольштеґґе (JHollstegge) розповів учасникам семінару про методичні особливості дослідження кордонів і транскордонних територій.

        Жваве обговорення викликала презентація журналістки-фрілансера Євгенії  Козьменко, яка надала інформацію про нелегальний товарообіг через  українсько-польський кордон і презентувала відеоматеріал по даній проблематиці.

            Робота першого дня семінару завершилася оглядом студентського містечка та еколого-ботанічного саду.

 

                     

                                                                                                 

 

 

 

 

 

 14 вересня 2015 р.

 

           У рамках програми «Розбудова співпраці з Громадянськими суспільствами в державах Східного партнерства» розпочав роботу міжнародний семінар «Прикордонні та транскордонні відносини між людьми, товарами, культурою та знаннями. Україно-польсько-німецький семінар вздовж шляху «via regia», проведення якого фінансується міністерством закордонних справ Німеччини (Auswärtige Amt). Головними організаторами семінару є Байротський університет, Львівський інститут менеджменту, та географічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка. Учасниками семінару є викладачі та студенти з ВНЗ Німеччини, Польщі та України.

 

   

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

 

  

 

 

 09.07.2015

Отримано підтвердження від Міністерства закордонних справ Німеччини про підтримку спільного проекту ЛІМу з Байротським університетом

 

 

  30.04.2015

 Міністерства закордонних справ Німеччини повідомило щодо успішного проходження першого етапу відбору спільного проекту між Львівським інститутом менеджменту та Байротським Університетом (Німеччина) у рамках програми «Розбудова співпраці з Громадянськими суспільствамив державах Східного партнерства»:

 …«Нам приємно повідомити, що Ваш проект «Прикордонні та транскордонні відносини між людьми, товарами, культурою та знаннями. Україно-польсько-німецький семінар вздовж шляху «via regia» був відібраний для остаточного затвердження (реєстр. номер 303)». Заходи (студентські зустрічі) у рамках проекту будуть відбуватися восени 2015 року в Німеччині (Байрот), Польщі (Згожелєц) та Україні (Львів).

Більше інформації про проект за посиланням.

 

 

 




 

 

 
 

Новини та новинки

 менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина
менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина

менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


   Академія вступу студентів-
  магістрів у ЛІМ 02.10.2024


(Детальніше)


Навчально-пізнавальна
поїздка на підприємство
Львівщини та екскурсія
до замків Золотої Підкови
30.09.2024


(Детальніше)


      Екскурсія містом Лева
               19.09.2024


(Детальніше)


    Знайомство зі службою
          ДСНС 18.09.2024

(Детальніше)


Тиждень  ЧЕСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
 у Львові   17-22 вересня 2024

(Детальніше)


          Співчуття родині

 

(Детальніше)


   Навчально-пізнавальна
       поїздка 03.09.2024

бакалавр

(Детальніше)


  Посвята у студенти - 2024

бакалавр

(Детальніше)


Вручення дипломів бакалаврам
                червень 2024

(Детальніше)


  Переговори про співпрацю

(Детальніше)


            Домовленість
          про можливість
       організації практик

(Детальніше)


          Стажування 2023


(Детальніше)


   Навчальна поїздка студентів
          та викладачів ЛІМу
               до Німеччини

(Детальніше)


   Навчальна поїздка студентів
                        2019

(Детальніше)

БАНЕРИ