ГРОМАДСЬКЕ ВИЗНАННЯ: ЛЬВІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ОСВІТИ 1 ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ ВІДЗНАЧЕНО ДИПЛОМОМ «ФЛАГМАН ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ-2011»            НАМ ЦІКАВА ВАША ДУМКА

Якісна освіта = успішна кар'єра

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БІЗНЕСУЄвропейська інноваційна рада оприлюднила робочу програму конкурсів на 2022 рік

https://eic.ec.europa.eu/eic-work-programme-2022_en
10 Виставка Сонячної Енергетики Східної Європи

виставка, менеджмент, енергетика,

Детальніше...


Спеціалізована міжнародна Виставка "Speciality & Fine Food Fair"

 виставка, харчування, гастрономія, ярмарка

Детальніше...


Співпраця!!!

Фармацевтична компанія "Баєр Афлак" запрошує підприємства України до співпраці

фармація, співпраця, менеджмент, маркетинг, збут

Детальніше...


 Міжнародна продовольча Виставка SIAL Paris відбудеться з 15 до 19 жовтня 2022 року у м. Париж

 виставка, sial Paris, продукти, харчування, ЛІМ, магістратура

Детальніше...


Міжнародна спеціалізована Виставка "Milipol Qatar"

виставка, менеджмент, маркетинг, ЛІМ,

Детальніше...


Міжнародна Торгова Палата, ICC (штаб – квартира у Парижі)

форум, ICC, бізнес, партнерство, інвестор, логістика, партнерство, бізнесшкола, mba

Детальніше...


 АРХІВ заходів...

 

 

Збільшити шрифт

УРОКИ ЛІДЕРІВ (Продовження, 2015)

ЦИКЛ  ПРЕЗЕНТАЦІЙ «УРОКИ ЛІДЕРІВ»
про найвідоміших теоретиків і практиків бізнесу,

які збудували себе і змінили світ

 

 

Як захопити світ

 
 «Тільки найкраще є достатньо добрим»
 
Оле Крістіансен
 

Оле Кірк Крістіансен (Ole Kirk Christiansen) народився у 1891 році в датському містечку Філсков (Filskov, Denmark). Він був 10-ю дитиною в бідній сімʾї.  Батько Оле працював столяром, мати була домогосподаркою. З раннього дитинства хлопчик змушений був думати про підробіток. Як і його батько, Оле почав столярувати.

Невдовзі хлопець одружився. Один за одним в Оле народилося 4 синів: Йоханнес, Карл Георг, Готфрід  та Герхард. Після народження Герхарда, дружина Оле померла, залишивши йому опіку над неповнолітніми синами.

У 1932 році Оле відкриває невеличку майстерню, в якій виготовляє дошки для прасування та драбини. Син Готфрід, з іменем якого найчастіше пов’язують бренд LEGO, у свої 12 років, долучається до батьківської справи. Але попит на товари падає. І Оле переорієнтовується на виробництво дерев'яних іграшок.

Виникло питання назви для компанії. Крістіансен вирішив назвати її LEGO, ця назва утворилася шляхом скорочення двох датських слів «LEg GOdt» та означало «захоплива гра». Оле навіть не знав, що з латинської це означало - «я вчуся», «я складаю».

До 1936 року компанія вже мала набір з 42 різних іграшок. У 40-і роки згоріла єдина фабрика компанії , але Крістенсен не опускає рук та відбудовує її. Вже до 1943 року в компанії працювало 40 чоловік. У 1944 році Оле зареєстрував компанію офіційно, назвавши її «LegetOjsfabrikken LEGO Billund A/S».

1947 року LEGO отримує права на розробку англійського психолога Mr.Hilary Harry Fisher Page'а невеликого пластикового кубика, який міг з'єднуватися з іншими подібними деталями, завдяки чому можна було навіть зібрати якусь невелику конструкцію, але яка, на жаль, не міцно кріпилася.

Згодом, Крістіансен купує найбільшу в Данії форму для відливання пластика, яка дозволяє йому поставити виробництво таких іграшок на потік. Наприкінці 40-х років у компанії було близько 200 різних моделей пластикових і дерев'яних іграшок.

У 1951 році Оле Кірк Крістіансен мав інсульт, який суттєво підірвав його здоровʾя. Доживши до 66 років, засновник компанії LEGO, 11 березня 1958 року помер, залишивши керувати компанією свого сина Готфріда Крістіансена.

1958 року компанія LEGO запатентувала систему будівельних елементів з кубиків. Це була абсолютно нова система, яка дозволяла міцно з'єднувати між собою деталі конструктора. Згодом, був випущений перший тематичний набір іграшок LEGO. Перші набори стали користуватися величезною популярністю.

У 1960 році виникає чергова пожежа в цеху, у якому виготовлялися дерев'яні іграшки. Цех відремонтували та повністю переорієнтували на пластик. До того моменту LEGO продавала понад 50 своїх наборів у різних країнах світу. В 1962 році була відкрита приватна авіакомпанія LEGO, що дало можливість розширити територію збуту та експортувати конструктори в США.

LEGO завжди ретельно працювала зі своїми клієнтами. Компанія була однією з тих фірм, які спочатку запитували у клієнта, що йому потрібно, а тоді займалася розробкою товару. Така співпраця започаткувала появу надуспішного проекту - набору «Залізниця».

До середини 60-х років на основній фабриці LEGO працювало понад 1500 людей. У 1967 році на світ з'явився кубик ДУПЛО, що став ключовою фігурою в однойменному наборі для дітей молодшого віку. У той же час в Данії, в місті Біллунд відкривається парк LEGOLAND. І цього ж таки року компанію LEGO нагороджено премією «Краща іграшка року» в Люксембурзі.

У 1973 році був розроблений логотип LEGO, який сьогодні відомий більшості людей на планеті.

До 1977 року компанію LEGO очолював вже онук Оле Крістіансена – Кельд. Саме в 1979 з'являється перший по-справжньому тематичний надзвичайно успішний набір LEGO, який покладе початок класифікації продукції компанії аж до сьогоднішнього дня - це набір LEGOLAND Space.

Асортимент LEGO зростав, споживачі обожнювали продукцію цієї компанії. У 1980 році любителі LEGO висловили любов до компанії, побудувавши величезну вежу в 13,1 метра з цього конструктора. А наприкінці 90-х років у Москві була побудована башта з LEGO в 24,88 метра. Вона увійшла в книгу рекордів Гіннесса.

Ще одним успішним проектом став набір «Замок», який був випущений в 1984 році. У 1986 році LEGO стала «постачальником іграшок королівського двору Данії».

У 1990-ті роки LEGO успішно продається в усьому світі, хоча ринок наповнений численними підробками. Тим не менш, вони відрізняються від оригіналу низькою якістю, а тому і ціною.

Перші 70 років свого існування компанія демонструвала стабільне зростання прибутку, однак в 1998 році холдинг вперше оголосив про збитки в $ 44 млн. Це стало початком затяжної фінансової кризи Lego Group, що тривала до середини 2000-х. Найбільш важким для компанії став 2004 рік, коли збитки досягли рекордної цифри - $ 328 млн.

 

Cеред причин кризи представники компанії і сторонні аналітики називали надмірну захопленість

 Lego Group диверсифікацією продукції (у 1999 році було випущено понад дві сотні новинок), зсув попиту від класичної іграшки до комп'ютерних ігор, активність конкурентів, звуження цільової групи внаслідок падіння народжуваності в розвинених країнах, нестабільність курсу долара.
З метою виходу з кризової ситуації Lego Group вдалася до скорочення персоналу більш ніж на 2,5 тис.

За підсумками 2009 фінансового року чистий прибуток компанії склав 2,2 млрд датських крон ($ 404млн). робочих місць, продаж активів на суму 5 млрд датських крон (зокрема, продаж тематичних парків Legoland, скорочення асортименту, особливо непрофільного - виробництво сумок, одягу та біжутерії ), переміщення основної виробничої бази за межі Данії. Сприяв стабілізації і випуск кількох вдалих серій конструкторів, зокрема Bionicle, «Гаррі Поттер», « Зоряні війни».

 Таким чином, прибуток холдингу, який становив в 2008 році DKK1 - 3 млрд, збільшився на 63%.

Як зазначено в річному фінансовому звіті LEGO Holding A/S, найбільші продажі показують класичні серії Lego City, Lego Star Wars. Успіхи 2009 року забезпечили Lego Group 4,8 -процентну частку на світовому ринку.

Завдяки силі волі та впевненості Оле Кірк Крістіансон, життя якого розпочалося із боротьби з бідністю і після того ніколи особливо не було простим та легким, зміг побудувати компанію, яка без перебільшення «поглинула увесь світ» і досі вчить фантазувати та творити!

Мультфільм про історію LEGO можна переглянути тут...

Джерела: http://biznes-pro.ua,   http://dovidnyk.info,   http://bussinesnews.org.ua,  http://constructors.com.ua, abgtours.ru, brickfetish.com, www.eurobricks.com, www.europarki.ru, www.taringa.net

 

 
 

Новини та новинки

менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


менеджмент, маркетинг, бізнес, ЛІМ, стипендії, освіта, Німеччина


         ПРИВЕДИ ДРУГА

менеджмент, маркетинг, бакалавр, магістр

(Детальніше)


         ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ
               БАКАЛАВРАМ

(Детальніше)


             ДЕРЖІСПИТ

(Детальніше)


        ЗАХИСТ ПРАКТИКИ

(Детальніше)


       ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ
              МАГІСТРАМ

(Детальніше)


  ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ
        (березень 2024 року)

(Детальніше)БРАМА- ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ


(Детальніше)


ПЕРЕГОВОРИ У ПРАЗІ

(Детальніше)


ЗУСТРІЧ У БАУЦЕНІ


(Детальніше)


ПРОЄКТ КІБЕРПОЛІЦІЇ


(Детальніше)

Платіжна безпека


(Детальніше)


ПОДЯКА  ЖЕБЕЛЮ В.В.


(Детальніше)


ЛЬВІВСЬКОМУ ІНСТИТУТУ МЕНЕДЖМЕНТУ - 33 РОКИ !!!

(Детальніше)


ГРАНТ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ!

(Детальніше)


НАКАЗИ ПРО ЗАРАХУВАННЯ ТА РЕЙТИНГОВІ СПИСКИ

(Детальніше)


Посвята у студенти - 2023

менеджмент, маркетинг, бакалавр

(Детальніше)


Вступ - 2023

менеджмент, маркетинг, ЛІМ, магістр, багістр

(Детальніше)
Стажування у Німеччині - 2023

Вітаємо студентів Львівського інституту менеджменту!

стажування, магістр, менеджмент, маркетинг, ЛІМ

(Детальніше)


Випуск бакалаврів - 2023

менеджмент, маркетинг, бакалавр

(Детальніше)


Літня практика в Німеччині - 2023

менеджмент, маркетинг, ЛІМ, бакалавр 

(Детальніше)(Детальніше)


БАНЕРИ